O mnie

przedstawienie siebie Kim jest autorka?

Agnieszka Haszcz – 23-letnia bydgoszczanka, z zawodu dziennikarka, ale jej serce bliższe jest szeroko pojętemu marketingowi. Studentka na kierunku Zarządzanie marketingiem i sprzedażą na studiach magisterskich.

Dziennikarstwo wybrała z dwóch powodów. Jednym z nich była miłość do pisania – od zawsze tworzyła różne opowiadania, felietony i recenzje, których nigdy nikomu nie pokazywała albo publikowała na blogach, kryjąc się pod pseudonimami. Drugim powodem były warsztaty dziennikarskie – ciekawa licealna przygoda, gdzie pełni pasji dziennikarze pokazali jej świat mediów. Z czasem jednak stwierdziła, że tradycyjne dziennikarstwo to nie ta droga – z bagażem doświadczeń i sporą pigułką wiedzy postanowiła związać się z szeroko pojętym marketingiem. Aktualnie stawia swoje pierwsze kroki w tej branży. Dopiero się rozwija i ma nadzieję, że niedługo uda jej się zdobyć więcej umiejętności, aby na stałe związać swoją karierę zawodową z marketingiem.

Dlaczego książki?

Książki czyta od zawsze, a ukochanym miejscem przez połowę jej życia była biblioteka. Od kilku lat, gdy tylko ma fundusze, stara się kupować ulubione pozycje. Uważa, że książki nie powinny kojarzyć się z przymusem, a tytułów jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lubi dzielić się wrażeniami po przeczytaniu książki, a ten blog ma jej to umożliwić.

Pierwsza ulubiona książka?

Ania z Zielonego Wzgórza 🙂

A oprócz książek?

Od około jedenastu lat interesuje się kulturą Japonii, kiedyś w największym stopniu animacją i komiksem, aktualnie ten entuzjazm nieco osłabł, ale nadal zafascynowana jest tradycją i życiem Japończyków, a jednym z jej marzeń jest wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni. Oprócz tego, gdy pierwszy raz zobaczyła film „Księżniczka na lodzie” zakochała się w łyżwiarstwie figurowym. Nie potrafi dobrze jeździć, ale uwielbia oglądać zwłaszcza solistów i solistki – najbardziej kibicuje Yuzuru Hanyu i Jewgieniji Miedwiediewie. Innym sportem, który lubi śledzić (tak bardzo różnym od pięknej jazdy na łyżwach), jest Formuła 1. W wolnej chwili ogląda seriale i filmy. Uwielbia słuchać ścieżek dźwiękowych z musicali, bardzo chciałaby móc zobaczyć jakiś na żywo, a zwłaszcza Notre Dame de Paris. Jakiś czas temu pokochała kulturę drag queens i namiętnie ogląda ich zmagania w programie RuPaul’s Drag Race. Chociaż blog z założenia ma dotyczyć książek, chciałaby co jakiś czas zamieszczać posty dotyczące swoich innych zainteresowań lub dzielić się przemyśleniami.

Lazy Book Day?

Bo kto nie lubi spędzić dnia leniwie, pod kocykiem z kubkiem kawy/herbaty i dobrą książką? Okej, może istnieją ludzie, którzy pożytkują czas w aktywniejszy sposób, ale autorka zdecydowanie do nich nie należy. Kawa, książka, kocyk i kot – zestaw dla niej idealny.

Więcej o niej dowiecie się z regularnie pojawiających się postów!